SZCZELNOŚĆ * PEWNOŚĆ * EKOLOGIA

Izolacja rur – profesjonalna izolacja cieplna na rury

Izolacja to temat rozległy, który dotyczy zarówno wielkich przedsiębiorstw na co dzień produkujących tysiące rozmaitych produktów, jak i każdą osobę prywatną podczas każdego dnia korzystania z centralnego ogrzewania. Niezależnie jednak od ich przeznaczenia, w każdym z tych miejsc najważniejsze jest profesjonalne i długotrwałe izolowanie rur. To od niej zależy czy dana instalacja będzie spełniała wymogi bezpiecznego użytkowania i czy nie dojdzie do wypadku.

Izolacja rur CO – jak się za to zabrać?

Izolacja CO to konieczność w każdym ogrzewanym pomieszczeniu. Warto w takich przypadkach zwrócić się z pytaniem do eksperta, jakie środki zastosować oraz które z nich będą najlepsze do danego rozwiązania. W ofercie naszej firmy proponujemy kompleksowe i profesjonalne wykonanie izolacji do rur, a także korzystanie z najlepszych dostępnych środków!

Izolacja na rury – na co zwrócić uwagę?

Izolacja na rury powinna zostać wykonana dokładnie, jednak są pewne czynniki o których się zapomina podczas prac nad nią. Warto zwrócić uwagę na to, jak daleko od ściany biegnie rura. Bardzo często mamy do czynienia z przypadkiem, gdzie ocieranie się odcinka rury o ścianę doprowadza do jej mechanicznego uszkodzenia. Tak samo pomijanie pewnych części instalacji i nie zabezpieczanie ich doprowadza do straty ciepła, a przez to spadków wydajności. Na koniec warto wspomnieć o oczywistej kwestii – odpowiednio wykonana izolacja zmniejsza ewentualny hałas dochodzący z niej. Szczególnie dotkliwe może to być w starszym budownictwie, gdzie rury kanalizacje mogą o sobie dość głośno dać znać.

Otulina na rury – skuteczny sposób na zabezpieczenie rur

Otulina na rury z pianki poliuretanowej to obecnie jedno z najbardziej popularnych rozwiązań jeśli chodzi o ochronę przed gorącą powierzchnią rur. Najczęściej jest to otulina na rury wodne, które dostarczając gorącą wodę mogą być zagrożeniem, jeśli będą zbyt blisko często używanego miejsca, a dodatkowo nie zostaną zabezpieczone. Otulina chroni również przed niepożądanym wpływem pary wodnej na różnego rodzaju instalacje. Otuliny do tego typu zastosowań najczęściej są w dwóch wariantach: z gotową warstwą izolacyjną lub samą pianką poliuretanową. Wybór jednej z nich jest zależny od potrzeb klienta oraz miejsca, w którym ma być zainstalowana.

Dlaczego warto izolować rury za pomocą otuliny?

Odpowiednie dbanie i konserwacja każdego urządzenia to całkowita podstawa, by służyło ono dłużej, lepiej, i bardziej wydajnie. Zastosowanie otulin do rur centralnego ogrzewania pozwala jednak na uzyskanie jeszcze kilku innych zalet, które chcemy Państwu przedstawić:

 

  • Zastosowanie takiej ochrony pozwala na zmniejszenie strat energetycznych, co jest postawą nie tylko ekologiczną, lecz również znacznie wpływającą na wydajność energetyczną ogrzewania – dzięki mniejszym stratom, lepiej ogrzewa się pomieszczenie oraz mniej energii traci się podczas jej transportu. Taki sposób zabezpieczenia jest również regulowany prawnie i obecnie jest to norma.
  • Ogrzewanie centralne to cały system, a braki w uszczelnieniu i straty energetyczne w jednym miejscu wpływają na całość. Minimalizacja strat cieplnych służy całej instalacji, dzięki czemu pracuje ona sprawniej.
  • Minimalizuje lub nawet całkowicie ogranicza uszkodzenia mechaniczne poprzez powstrzymanie obijania się rury od ścian oraz chroni przed przypadkowymi uderzeniami z zewnątrz. Tak więc zapewnia ona dodatkową warstwę ochronną, zdolną do osłonięcia instalacji przed niechcianymi uderzeniami.

 

Serdecznie zachęcamy do kontaktu, aby ustalić szczegóły oferty oraz ceny wykonania usługi!

Zakres usług wykonywanych przez naszą firmę

Posadzki przemysłowe

Dachy - naprawa, renowacja

Termoizolacje

Hydroizolacje

Antykorozja

Regeneracja zbiorników