SZCZELNOŚĆ * PEWNOŚĆ * EKOLOGIA

Izolacja rur

Izolacja rur to temat rozległy, który dotyczy zarówno wielkich przedsiębiorstw na co dzień produkujących tysiące rozmaitych produktów, jak i każdą osobę prywatną podczas każdego dnia korzystania z centralnego ogrzewania. Niezależnie jednak od ich przeznaczenia, w każdym z tych miejsc najważniejsza jest profesjonalna i długotrwała izolacja rur. To od niej zależy czy dana instalacja będzie spełniała wymogi bezpiecznego użytkowania i czy nie dojdzie do wypadku.

Izolacja rur CO – jak się za to zabrać?

Izolacja rur CO to konieczność w każdym ogrzewanym pomieszczeniu. Warto w takich przypadkach zwrócić się z pytaniem do eksperta, jakie środki zastosować oraz które z nich będą najlepsze do danego rozwiązania. W ofercie naszej firmy proponujemy kompleksowe i profesjonalne wykonanie izolacji do rur, a także korzystanie z najlepszych dostępnych środków!

Izolacja na rury – na co zwrócić uwagę?

Izolacja na rury powinna zostać wykonana dokładnie, jednak są pewne czynniki o których się zapomina podczas prac nad nią. Warto zwrócić uwagę na to, jak daleko od ściany biegnie rura. Bardzo często mamy do czynienia z przypadkiem, gdzie ocieranie się odcinka rury o ścianę doprowadza do jej mechanicznego uszkodzenia. Tak samo pomijanie pewnych części instalacji i nie zabezpieczanie ich doprowadza do utraty ciepła, a przez to spadków wydajności. Na koniec warto wspomnieć o oczywistej kwestii – odpowiednio wykonana izolacja rury zmniejsza ewentualny hałas dochodzący z niej. Szczególnie dotkliwe moze to być w starszym budownictwie, gdzie rury kanalizacje mogą o sobie dość głośno dać znać.

Otulina na rury – skuteczny sposób na zabezpieczenie rur

Otulina na rury z pianki poliuretanowej to obecnie jedno z najbardziej popularnych rozwiązań jeśli chodzi o ochronę przed gorącą powierzchnią rur. Najczęściej jest to otulina na rury wodne, które dostarczając gorącą wodę mogą być zagrożeniem, jeśli będą zbyt blisko często używanego miejsca, a dodatkowo nie zostaną zabezpieczone. Otuliny do tego typu zastosowań najczęściej są w dwóch wariantach: z gotową warstwą izolacyjną lub samą pianką poliuretanową. Wybór jednej z nich jest zależny od potrzeb klienta oraz miejsca, w którym ma być zainstalowana.

 

Serdecznie zachęcamy do kontaktu, aby ustalić szczegóły oferty oraz ceny wykonania usługi!

Zakres usług wykonywanych przez naszą firmę

Posadzki przemysłowe

Dachy - naprawa, renowacja

Termoizolacje

Hydroizolacje

Antykorozja

Regeneracja zbiorników